Ирис


Софтвер за заштита на очите, Здравјето и продуктивноста

Превземи

вирус спречување на очите

Ирис оптимизира екран пулсирања со контролирање на осветленост без PWM. Вие ќе бидете во можност да го користите вашиот компјутер за подолго без главоболки.

Намалување на болка во очите

Ирис ќе одговара на вашиот екран осветленоста на светлината околу вас. Различни стабилизаторот автоматски ќе се прилагоди на вашиот екран. Користење на компјутери ќе се чувствувате како да читате книга.

подобрување на спиење

Ирис постепено ќе се регулира сина светлина дење и ноќе. Ова ќе ви помогне вашето тело да произведува повеќе мелатонин во текот на ноќта. Ќе заспие побрзо и спијат подлабоко.

9 едноставен Presets

Изберете помеѓу 3x9 различни комбинации
режими
видови

Напредни поставувања

Направете свој Однапред
Персонализација Се
20+ напредни функции
карактеристики

Заштитете ги вашите очи со Ирис

 • ви дава општи стабилизаторот за сина светлина и намалување PWM
 • Автоматски се прилагодува на светлината околу вас
 • Лични параметри од менито, а видот
 • Намалување на замор на очите во текот на денот со Рачен режим
 • Тест колку Ирис ви помага со здравје
 • Отстрани ги сите Сино светло со спиењето
 • Трансформира вашиот монитор да книга со читање
 • Земете Црното тема на се што е со програмирање
 • Пресилвам секреција на мелатонин со Biohacker
 • Комбинираат Blue блокирање очила со треперење осветлувањето со очила за сонце
 • Долна леснотија, без намалување на осветленоста со Dark
 • Види темни и црни филмски сцени подобро со филм
 • Заштитете ги вашите очи со сите видови на USB монитори со комбинирање
 • Употреба на API на високо ниво за да се овозможи Ирис на монитори поврзани преку Docking станица
 • Поставете ги вашите сопствени вредности за сина светлина и светлината
 • Персонализација на Blue намалување на светлината и бидете на вашиот екран повеќе Црвениот, Портокалова или жолта
 • Персонализација на намалување на осветленоста и осветлувањето натпревар екран на светлината околу вас подобро
 • Инсталира сопствени пати за Ден и ноќ на владата
 • Персонализација на Ден и ноќ на владата постепено траење транзиција
 • Персонализација радиус Темно режим и осветлување на екранот
 • Персонализација на вашиот сон пати, светлина, осветленоста и 3 автоматски транзиција
 • Оневозможи Ирис на 1 на 2 или повеќе монитори
 • Користете Оптимизиран екран инверзија и други екран ефекти
 • Прилагодите јачината на намалување и други шеми на бои
 • Оневозможете го фонтот мазнење и други замор на очите техники фонтот рендерирање
 • Зголемување вашиот екран во реално време
 • Користете Ирис пауза потсетува да се погледне на оддалечените објекти од време на време
 • Исклучи ја менува бојата и тајмер кога некоја програма се работи или на фокус
 • Користете го вашиот фото апарат за откривање на осветлувањето и трепкање
 • Овозможи и изберете Кратенки на целиот систем да се користи Ирис побрзо и без отворање на изборникот Settings
 • Пауза Ирис автоматски кога програмите како Photoshop, 3ДС Макс, Блендер или Маја се на фокусот да имаат точната бои
 • Пауза Ирис додека гледате YouTube видеа или филмови на цел екран
 • Користете портокал глувчето, без тоа да исчезне во DirectX игри со pausers Маус
 • Овозможи автоматска осветленоста и користете го вашиот фото апарат автоматски да одговараат на вашиот екран осветленоста на светлината во собата
 • Прикажување или криење на различни менија користите често. Персонализација на Ирис од страна Карактеристики
 • Промена на јазикот на менијата. Користете Ирис преведени на вашиот мајчин јазик
 • Персонализација на ден, Ноќ и спиење Сино светло од 0 до 100%
 • Користете Напредно вредности да го суспендира или да се зголеми мелатонин секреција
 • Долна Сино светло во текот на целиот ден и ноќ со Прирачникот светлината
 • Обратен бои и користи брзо црна тема на сè
 • Контрола на вашиот осветленост без PWM и да се зголеми опсегот осветлувањето на вашиот монитор
 • Персонализација на ден, Ноќ и спиење Осветленост од 0 до 150%
 • Употреба Iris без треперење светлина за да се намали замор на очите
 • Долна осветленост во текот на целиот ден и ноќ со Прирачникот осветленост
 • Користете Прирачник за локација за да го поставите вашиот сопствен Ширина и должина доколку сте зад прокси
 • Користете го вашиот часовник наместо на локацијата и инсталира сопствени ноќ почеток и на крај
 • Изберете како нагло Ирис транзитира помеѓу различни дефиниција пати и го постави како се изедначи на вашиот транзиција треба да се
 • Користете позиција Месечината да се одложи или да ги унапредат вашиот сон пати
 • Намалување на осветленоста на екранот, без менување на осветленоста или сина светлина од страна на затемнување на аглите на екранот од менито леснотија
 • Користете 3 време транзиција за уште пониски сина светлина и Осветленост доцна во ноќта
 • Персонализација на спиењето светлина и светлината и го постави Bedtime и времето за вашиот Разбуди 3 транзиција
 • Управување со монитори поединечно. Вклучете или исклучете Ирис на една од вашите екрани
 • Отклучување на сите видови на екранот ефекти кои се движат од сиво да различна боја слепило оптимизации
 • Користат различни оптимизиран инверзии екран.
 • Контрола колку е силно намалување на сина светлина со шеми на бои
 • Оставете Зелената боја и да се намали само на сина светлина со Гроот
 • Изберете различни водечки бои и експеримент со терапија боја
 • Оневозможи го фонтот мазнење и други видови на фонт оптимизации кои предизвика замор на очите
 • Скрши потсетување и тајмер прилагодување. Потсетам себе си да се погледне на оддалечените објекти
 • Користете Pomodoro како тајмер да бидат попродуктивни
 • Прилагодите екранот Остатокот да биде поубаво додека сте далеку од вашиот монитор
 • Намалување на сина светлина од курсорот на глувчето или направи тоа светла и полесно да се види
 • Забрани тастатурата додека остатокот екранот се прикажува на сила сами да се одмори
 • Автоматски го паузирате тајмер додека сте далеку од вашиот компјутер
 • Овозможи Ирис на DisplayLink поврзани монитори или монитори поврзани преку USB со боја API на високо ниво
 • Користат паметни светлината. Направи светла на екранот или темно врз основа на содржината на екранот
 • Овозможи детекција на трепкање. Види колку често трепкате
 • екран употреба Дел Сино светло и намалување на PWM со комбинирање
 • Скриени функции направени специјално за сите ваши други потреби
Вишокот на сина светлина од вашиот монитор може да биде сериозна закана за вашиот биолошки здравје. За среќа Ирис софтвер може да се елиминира речиси сите на ризик преку иновативен пристап. Јас го користам на сите мои компјутери и да ги поттикне да го стори истото. Тоа е јасно најдобар софтвер на пазарот да го контролираат вашиот сина светлина изложеност.
д-р. Mercola
основач Mercola.Com, Светската најпосетуваните природни здравје сајт
Јас се обидов само за секој дел на сина светлина блокирање и здравјето на очите софтвер што постои, а ништо не доаѓа блиску до Ирис.
Бен Greenfield
основач BenGreenfieldFitness.com. Њујорк тајмс најпродавани автор. Еден од врвните 100 Највлијателните луѓе во здравје и фитнес
Јас го користам Ирис на сите мои компјутери и мобилни уреди и тоа дефинитивно го прави разлика. Јас навистина се чувствувам подобро по кои работат во текот на ноќта и спијам подобро. Силно препорачувам Ирис на секој кој се грижи за видот му.
д-р. Svetlin Nakov
Ко-основачот SoftUni. Најголемиот ИТ центар за обука во Југоисточна Европа. Еден од луѓето кои ме програмер направи :)

Обидете Ирис

 • слободен
 • 7 дена за слободен
 • 1 месец, ако постоечки корисник Ве покани
 • новости вклучени
 • Слободен техничка поддршка
 • Покани пријатели да се добие повеќе време за слободен
 • Симни сега

кажете му на пријатели

 • +1 месец
 • Вие ќе добиете 1 повеќе месец Слободно време за секој пријател кој инсталира Ирис
 • Специјални Покани линк
 • Споделете го со 2 Преглед
 • Поканети пријатели добие бонус време
 • Поканети пријатели се 1 месец Слободно време
 • Испрати на пријател страшни присутни
 • Научи повеќе

Купи Ирис

 • 15
 • 1 купување време, без скриени трошоци
 • 100% гаранција за враќање на парите
 • Доживотна дозвола за 1 машина. Ажурирања не се вклучени
 • Слободен техничка поддршка
 • Слободен мали гради и поправени грешки
 • лиценца Премести во нова машина
 • Големи Ирис карактеристики надградби
 • Прочитај повеќе
 • Купи сега

1+ милиони

180 земји

Како што се гледа

Приватност склоност центар

строго неопходно

Колачиња, кои се неопходни за да функционира правилно сајт.

gdpr

функционалност

Тие ни помагаат да ви награда со бесплатно користење на апликацијата и да ви даде попуст доколку некој ве покани на веб Ирис.

PHPSESSID, покани, ap_id

перформанси

Тие се користат за следење на корисник интеракција и откривање на потенцијални проблеми. Овие ни помогне да ги подобриме нашите услуги преку обезбедување на аналитички податоци за начинот на користење на овој сајт.

comment_author_, _hjIncludedInSample, _gid, _gat_gtag_UA_61527910_1, _ga, __unam, __stid
fr
m-b
НЕ, СОГЛАСНОСТ, 1P_JAR, ТУКА
YSC, VISITOR_INFO1_LIVE, PREF, GPS