iridë


Software për mbrojtjen e syve, Shëndeti dhe Produktiviteti

Shkarko

tendosje Parandalimi Eye

Iris optimizes pulsimesh ekran duke kontrolluar ndriçimin pa PWM. Ju do të jenë në gjendje të përdorin kompjuterin tuaj për më të gjatë, pa dhimbje koke.

Reduktuar dhimbje syrit

Iris do të përputhen me ndriçimin e ekranit tuaj në dritë rreth jush. presets të ndryshme do të adaptohen automatikisht ekranin tuaj. Duke përdorur kompjuterat do të ndjehen si duke lexuar një libër.

përmirësimin e gjumit

Iris gradualisht do të rregullojë të lehta ditë blu e natë. Kjo do të ndihmojë trupin tuaj për të prodhuar më shumë melatonin gjatë natës. Ju do të bien në gjumë më të shpejtë dhe të fle thellë.

Cilësimet e avancuara

Bëni Preset Your Own
rregulloje çdo gjë
20+ karakteristika të përparuara
Features

Mbroni sytë tuaj me Iris

 • ju jep presets përgjithshme për Light Blue dhe uljen PWM
 • Automatikisht të përshtaten me dritë rreth jush
 • preferencat personale nga regjimi dhe tipi menu
 • Ulja Syri tendosje gjatë ditës me mënyrë manuale
 • Test sa Iris ju ndihmon me shëndetin
 • Hequr të gjitha dritë blu me gjumë
 • Transformuar monitoruar tuaj për të librit me Reading
 • Get Black Theme në çdo gjë me Programim
 • Rrit fuqinë sekretimin melatonin me Biohacker
 • Kombinoje Blue bllokuar syzet me shkëlqim Flicker-lirë me syze dielli
 • Lehtësia Lower pa reduktim Ndriçimi me errësirë
 • Shih errët dhe të zezë film Skena më të mirë me filmin
 • Mbroni sytë tuaj me të gjitha llojet e USB vëzhguesve me mbulesë
 • Përdorni nivelit të lartë API për të mundësuar Iris në monitorët e lidhur nëpërmjet docking stacion
 • Set vlerat tuaja për të lehta blu dhe shkëlqim
 • Customize reduktimin Light Blue dhe të bëjë ekranin tuaj më të Kuq, Portokalli apo të verdhë
 • Customize reduktim shkëlqimin dhe ndriçimin e ekranit ndeshje me Dritën rreth jush më mirë
 • kohë të caktuar porosi për mënyrën e ditës dhe natës
 • Customize Dita dhe Nata mënyrën graduale kohëzgjatjen e tranzicionit
 • Customize rreze errët mënyrën dhe ekran ndriçim
 • Customize herë tuaj të gjumit, dritë, shkëlqim dhe tranzicioni 3 automatike
 • Disable Iris në 1 të 2 ose Monitoruesit shume
 • Përdorni optimizuar përmbysja ekran dhe efekte të tjera Screen
 • Customize fuqinë e reduktimit dhe skema të tjera ngjyra
 • Disable zbutjen e shkronjave dhe lodhje të syve teknika të tjera font pasqyrim
 • Madhëroje ekranin tuaj në kohë reale
 • Përdorni Iris thyejnë kujtuar për të parë në objekte të largëta nga koha në kohë
 • Disable ndryshon ngjyrë dhe timer kur programi të caktuar do të vrapojnë ose në fokus
 • Përdorni aparatin tuaj për shkëlqimin dhe zbulimin e injoroj
 • Aktivizo dhe rregulloje shkurtesat e sistemit të gjerë për të përdorur Iris shpejtë dhe pa hapur menynë Settings
 • Ndalo Iris automatikisht kur programe si Photoshop, 3ds Max, Blender apo Maya janë në fokus të ketë ngjyrat e saktë
 • Ndalo Iris ndërsa ju shikojnë video YouTube ose filma në Fullscreen
 • Përdorni miun Orange pa të zhdukur në lojëra DirectX me pausers Mouse
 • Aktivizo shkëlqim automatike dhe përdorni aparatin tuaj që të shkojë automatikisht ndriçimin e ekranit tuaj për drita në dhomë
 • Shfaq ose fshih menu të ndryshme që ju përdorni shpesh. Customize Iris nga faqja Features
 • Të ndryshojë gjuhën e menutë. Përdorni Iris përkthyer në gjuhën tuaj amtare
 • Dita Customize, Night dhe të lehta Sleep Blue nga 0 në 100%
 • Përdorni vlerat zgjatet për të pezulluar ose të rritur sekretimin melatonin
 • dritë të ulët Blue gjatë gjithë ditës dhe natës me manual Lehta
 • Anasjell ngjyra dhe të përdorin temë të shpejtë Black në çdo gjë
 • Kontrollin e shkëlqimit tënd pa PWM dhe për të rritur gamën ndriçimin e monitoruar tuaj
 • Dita Customize, Night dhe Sleep Ndriçimi nga 0 në 150%
 • Përdorni Iris Flicker-pa shkëlqim për të reduktuar lodhje të syve
 • Ndriçimi i ulët gjatë gjithë ditës dhe natës me shkëlqimin Manual
 • Përdorni vendndodhjen Manual për të vendosur Gjerësi tuaj doganore dhe lartësia, nëse jeni prapa Proxy
 • Përdorni orën tuaj në vend të vendndodhjes dhe të vendosur fillimin natë me porosi dhe në fund herë
 • Customize si ashpër Iris tranziton në mes të ndryshme herë paraprakisht dhe të vendosur se si të qetë tranzicionit tuaj duhet të jetë
 • Përdorni pozicionin Hënë për të vonuar ose të avancuar herë tuaj të gjumit
 • Ulja e luminance të ekranit pa ndryshuar ndriçimin apo të lehta blu duke errësuar qoshet e ekranit nga menyja butësi
 • Përdorni kohën 3 tranzicionit për dritë edhe më të ulët Blue dhe shkëlqim natën vonë
 • Customize Sleep dritë dhe shkëlqim dhe të vendosur Bedtime dhe kohë Wake për tranzicion tuaj 3
 • Menaxho monitoron në mënyrë individuale. Aktivizoni ose çaktivizoni Iris në një nga ekranet tuaja
 • Zhbllokuar të gjitha llojet e efekteve ekran duke filluar nga Grayscale për optimizim të ndryshme ngjyra verbëri
 • Përdorni inversions të ndryshme optimizuar ekran.
 • Kontrolli se sa i fortë është reduktimi dritë blu me skemat ngjyra
 • Lini ngjyra e gjelbër dhe për të zvogëluar vetëm dritë blu me Groot
 • Zgjidhni ngjyra të ndryshme drejtuese dhe të eksperimentojnë me terapi ngjyra
 • Disable Font Smoothing dhe të tjera lloje të optimizim Font cilat shkaktojnë Eye Strain
 • Pushim kujtuar dhe timer customization. Kujtoj veten për të parë në objekte të largëta
 • Përdorni Pomodoro si timer të jetë më produktiv
 • Rregulloje ekran Rest të jetë më e bukur, ndërsa ju jeni larg nga monitoruar tuaj
 • Ulur dritën blu nga kursorin e miut ose të bëjë atë të ndritshme dhe të lehtë për të parë
 • keyboard Block ndërsa ekrani tjetër është treguar për të detyruar veten për të marrë një pushim
 • Automatikisht pauzë timer, ndërsa ju jeni larg nga PC tuaj
 • Aktivizo Iris në DisplayLink lidhur monitoron apo vëzhgues lidhur nëpërmjet USB me të nivelit të lartë me ngjyra API
 • Përdorin zgjuar ndriçimit. Bëni ndritshme ekran ose të errët në bazë të përmbajtjes ekran
 • Aktivizo zbulimin Blink. Shih se si shpesh ju injoroj
 • ekran Përdorimi Pjesa lehta blu dhe reduktimin PWM me mbulesë
 • Karakteristika të fshehura bërë posaçërisht për të gjitha nevojat tuaja të tjera
dritë tepërt blu nga monitoruar kompjuterin tuaj mund të jetë një kërcënim serioz për shëndetin tuaj biologjike. Për fat të mirë Iris software mund të eliminuar pothuajse të gjithë të rrezikut përmes qasjes së saj të reja. Unë e përdorin atë në të gjithë kompjuterat e mi dhe ju inkurajojmë që të bëjnë të njëjtën gjë. Kjo është e qartë software më të mirë në treg për të kontrolluar ekspozimin tuaj blu të lehta.
Dr. Mercola
themelues Mercola.Com, Botërore më të vizituar faqen natyrore shëndetësore
Kam provuar vetëm në lidhje me çdo pjesë të bllokimit blu të lehta dhe sy software shëndetësore që ekziston dhe asgjë edhe vjen afër Iris.
Ben Greenfield
themelues BenGreenfieldFitness.com. Autori New York Times Bestselling. Një nga Top 100 Njerëzit më me ndikim në shëndetin dhe palestër
I përdorin Iris në të gjithë kompjuterat e mi dhe pajisje të lëvizshme dhe kjo patjetër që e bën një dallim. Unë me të vërtetë të ndjehen veten më mirë, pasi duke punuar natën dhe unë fle më mirë. I highly recomend Iris për të gjithë ata që u intereson syve të tij.
Dr. Svetlin Nakov
Bashkëthemelues SoftUni. Më e madhe Center IT Training në Evropën Jug-Lindore. Një nga njerëzit që kanë bërë me një programues :)

Provoni Iris

 • falas
 • 7 ditë për pagesë
 • 1 muaj në qoftë se përdoruesi ekzistues të ftuar
 • Updates të përfshira
 • Pa pagesë mbështetje tech
 • Ftoni miqtë për të marrë më shumë kohë për pagesë
 • Shkarko tani

Tregoji shoqëris

 • +1 muaj
 • Ti do ta marresh 1 më shumë muaj Koha e lirë për çdo mik i cili instalon Iris
 • Lidhje të veçantë Fto
 • Ndajnë atë me të 2 klikimeve
 • miqtë e ftuar të marrë kohë bonus
 • miqtë e ftuar të marrë 1 month Koha e lirë
 • Dërgo miqtë tuaj të tanishme tmerrshëm
 • Mëso më shumë

Blej Iris

 • 15
 • 1 blerjes kohë, Tarifat nuk ka fshehur
 • 100% garanci para-mbrapa
 • Licenca gjatë gjithë jetës për 1 makinë. Updates nuk përfshihen
 • Pa pagesë mbështetje tech
 • Pa pagesë mitur ndërton dhe fixes bug
 • Veprim licencë për makinë të re
 • Major Iris karakteristika të reja
 • Lexo më shumë
 • blej tani

1+ milion

180 vendet

Siç shihet në

Privacy Preference Center

e domosdoshme

Cookies që janë të nevojshme për këtë faqe interneti për të funksionojnë siç duhet.

gdpr

funksionaliteti

Këto të na ndihmojë të shpërblejë me përdorimin e lirë të aplikimit dhe për të ju jap një zbritje në qoftë se dikush ju ftoi në faqen e internetit Iris.

PHPSESSID, ftoj, ap_id

Performance

Këto janë përdorur për të ndjekur ndërveprimin e përdoruesit dhe të zbulojë problemet e mundshme. Këto na ndihmuar në përmirësimin e shërbimeve tona, duke siguruar të dhëna analitike se si përdoruesit e përdorni këtë faqe.

comment_author_, _hjIncludedInSample, _gid, _gat_gtag_UA_61527910_1, _ga, __unam, __stid
fr
m-b
NUK, PËLQIMIT, 1P_JAR, KETU
YSC, VISITOR_INFO1_LIVE, PREF, GPS